Jak wybrać odpowiednie opakowanie transportowe?

Nawet najlepsze produkty nie dadzą wielkiego zysku, kiedy nie będzie można ich dostać w różnych częściach kraju czy świata. Od umożliwienia transportu i przechowywania do ochrony towaru – opakowania transportowe są istotną częścią procesu dostawy.
Opakowanie transportowe – dlaczego jest tak ważne dla Twojej firmy?
Umożliwia bezpieczny transport – odpowiednie opakowanie transportowe pozwala dostarczyć produkty niemal do każdego miejsca na świecie. W przypadku mniejszych produktów opakowanie umożliwia dostarczanie dużych ich ilości w wygodny sposób.
Chroni towary – uszkodzony towar to przede wszystkim zwiększone koszty – nie tylko tracisz swój produkt, ale również koszty wysyłki oraz musisz wysłać zamienniki za dodatkową opłatą. Uszkodzone produkty mogą negatywnie wpływać na relacje między firmą a jej klientami i przyczyniać się do rozpowszechniania złej reputacji o przedsiębiorstwie, jak dodaje producent skrzyń drewnianych i innych opakowań Pako-Bud z Łodzi. Odpowiednie opakowania do transportu pomogą uniknąć Ci tych problemów – chronią wszystkie Twoje przedmioty, dzięki czemu docierają do miejsca przeznaczenia w idealnym stanie.
Przekazuje informacje – opakowania transportowe są również świetnym sposobem na informowanie przewoźników i dystrybutorów o ważnych cechach produktów, np. “zawartość delikatna”. Można również podać bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące obsługi, takie jak szczególny zakres temperatur, w którym produkty muszą być przechowywane czy którą stroną podnosić opakowanie.
Daje możliwość przechowywania – opakowania transportowe ułatwiają przechowywanie wszystkich rodzajów produktów. Dzięki skrzyniom, skrzyniopaletom czy paletom można w łatwy sposób ułożyć swój towar i oszczędzić miejsce magazynowe.
Opakowania transportowe – na co zwrócić uwagę?
Przy dzisiejszych szerokich wymaganiach dotyczących łańcucha dostaw i transportu producenci muszą wziąć pod uwagę wiele kwestii przy wyborze opakowań. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru właściwego opakowania od producenta opakowań do transportu Pako-Bud z Łodzi.
1. Jeśli wysyłasz towary za granicę, zapoznaj się ze wszystkimi regulacjami prawnymi. Niezgodność może skutkować zwrotami produktów, opóźnieniami w dostawach i dodatkowymi kosztami inspekcji i/lub przepakowywania.
2. Zapytaj o wymagania klienta dotyczące obsługi, odbioru i kontroli. Działy wysyłkowe powinny znać typowe wymagania dotyczące pakowania, takie jak specyfikacje dotyczące etykietowania.
3. Rozważ rodzaj transportu. W każdym typie transportu przesyłki podlegają różnym poziomom ekspozycji na środowisko, siłom fizycznym i ponownemu przetwarzaniu. Ponadto przepisy dotyczące bezpieczeństwa i odpowiedzialności za ładunki są zwykle zależne od rodzaju transportu. Jeśli przesyłki pakowane w folię kurczliwą lub paczkowane są otwierane do badania, ładunek może ulec uszkodzeniu w trakcie transportu.
4. Spójrz na cechy fizyczne produktu. Aby zmniejszyć uszkodzenia ładunku spowodowane transportem, przechowywaniem i przenoszeniem, należy określić podatność na wodę, światło słoneczne, temperaturę oraz kompresję, uderzenia, wibracje i kontakt powierzchniowy. Łatwo psujące się, niebezpieczne i cenne produkty mogą wymagać specjalnego opakowania.
5. Należy dowiedzieć się, czy produkt podlega kontroli. Produkty są często kontrolowane przy dostawie w celu zapewnienia zgodności z jakością.
6. Bez względu na to, jak krótki jest łańcuch dostaw, większość produktów będzie przechowywana lub obsługiwana wiele razy. Aby ułatwić ten proces, do opakowania produktu warto dołączyć kody kreskowe, identyfikatory radiowe i technologię GPS.
7. Rozważ opakowania wielokrotnego użytku. Pomogą one w obniżeniu kosztów całkowitych i przyczynią się do zrównoważonego rozwoju.
8. Używaj materiałów przyjaznych dla środowiska.
Właściwie wybrane opakowania do transportu zagwarantują Twoim towarom bezpieczeństwo i ochronią Cię przed dodatkowymi kosztami.